BChK 2013 1

Szczęść Boże,

Bogu niech będą dzięki za IV Bal Chrystusa Króla!

Bal Chrystusa Króla to impreza organizowana co roku przez Diakonię Wyzwolenia Archidiecezji Warszawskiej. W tym roku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie balu. Postanowiliśmy zmienić miejsce na większą salę i skierować zaproszenie do studentów poprzez plakaty na wydziałach, akademikach oraz do członków wszystkich wspólnot, szczególnie tych nie związanych z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka, Ruchem Światło-Życie.

IV Bal Chrystusa Króla zmienił swą lokalizację z małej sali św. Faustyny przy par. św. Jakuba na warszawskiej Ochocie na profesjonalną salę teatralno-widowiskową przy bemowskim kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Aniołów. Miejsce została wypełnione po brzegi. Bawiło się z nami w sumie 250 osób. Za każdą z nich jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu. To nasi goście zagwarantowali wspaniałą zabawę i radość z abstynencji.

Bal rozpoczęliśmy wieczorną Mszą Świętą razem z tamtejszymi parafianami. Dla nas był to już czas do dawania świadectwa i mówienia o KWC do szerszego grona osób. Liturgii współcelebrował moderator DDW ks. Henryk Bartuszek.

BChK 2013 5Następnie udaliśmy się do sali, gdzie po przywitaniu gości przez Pawła Terlikowskiego, odpowiedzialnego diakonii i wspólnej modlitwie, nadszedł czas na ciepłe danie. Kiedy wszyscy spożyli posiłek, ruszyliśmy na parkiet w rytmie staropolskiego poloneza. Całość zabawy była animowana przez zaprzyjaźnionego z nami wodzireja Piotra Staszewskiego. To dzięki niemu, parkiet cieszył się taką popularnością, a wspaniała zabawa nie ustawała. Wśród tańców nie zabrakło belgijki, wiwat, makareny oraz układów tanecznych prowadzonych przez wodzireja. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za jego wkład w bal i wyświadczoną, ciężką pracę.

Bal zakończył około godziny 3.00 nad ranem. Wszyscy goście wychodzili zadowoleni i wdzięczni za udaną imprezę. Z naszej strony dla każdej para przygotowaliśmy egzemplarz Eleuterii, pisma Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, aby mogli zapoznać się z ideą wyzwalania poprzez abstynencję, nie tylko przez udział w zabawie bezalkoholowej, ale także w sposób intelektualny, dowiedzieć się więcej o Krucjacie.

Szczególnym umocnieniem dla nas i wartością dodaną organizacji tego balu była świadomość, że wśród gości znalazły się osoby nie będące w Krucjacie, takie, które do tej pory nie słyszały o takim dziele. Bal Chrystusa Króla to okazja do zaproszenia na imprezę bezalkoholową osoby, które nigdy w takiej nie uczestniczyły, aby mogły przekonać się jak dobrze można się bawić na trzeźwo.

Jesteśmy przekonani, że dla tego celu warto organizować bezalkoholowe bale i już teraz zapraszamy na kolejny jubileuszowy V Bal Chrystusa Króla!          

Paulina Wiensak
Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia AW

BChK 2013 2   BChK 2013 3

BChK 2013 4   BChK 2013 6

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności