podsumowanie 

 W dniach 11-12 września 2010 uczestniczyliśmy wraz z nowo mianowanym (sierpień 2010) moderatorem diecezjalnym DK Ks. Andrzejem Pawlakiem w podsumowaniu rocznej pracy DK, które w tym roku odbyło się w Przemyślu. Spotkanie to miało miejsce w pięknych pomieszczeniach przemyskiego seminarium i położonego opodal zamku.

Od porannej jutrzni WSŁUCHIWALIŚMY SIĘ W GŁOS PANA zgodnie z tematem roku pracy. A od pierwszych słów powitań pary krajowej (J.M. Słobodowie) i moderatora krajowego DK (ks. Andrzej Wachowicz), poprzez obecność biskupa Adama Szala i moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie Adama Wodarczyka, czuliśmy wspólnotę ludzi kochających, słuchających i żyjących słowem Pana.                                                                  

 Wysłuchaliśmy także konferencji moderatora krajowego na temat „Wspólnoty słuchającej Pana”, podczas której uświadamialiśmy sobie, że Pana należy słuchać z wiarą, w jedności z Kościołem i pod natchnieniem Ducha Św. Ks. Andrzej starał się też odpowiedzieć na trzy postawione podczas konferencji pytania: 1. Co robić by być żywym kościołem? 2.Czy nasze rodziny/kręgi są wspólnotą słuchającą Pana? 3. Czy jesteśmy wspólnotą, która słucha by mieć moc ewangelizacji?

Był też czas na spotkanie w filiach i w grupie księży moderatorów. Nasza filia warszawska składa się z 9 diecezji (warszawskiej, warszawsko-praskiej, łowickiej, łódzkiej, białostockiej, płockiej, łomżyńskiej, ełckiej i drohiczyńskiej). Tu poznawaliśmy nowe pary diecezjalne, które właśnie podejmują swoją trzyletnią posługę. Następnie mieliśmy możliwość podzielenia się doświadczeniem rekolekcji wakacyjnych i śródrocznych przeprowadzonych w naszych diecezjach, jak też planami pracy na ten rok 2010/2011. Z Przemyśla przywieźliśmy dla wszystkich nowy 119 numer Listu DK, który już niebawem znajdzie się w Waszych rękach.

 bp Szal

 pary

 Sobotnia Eucharystia odbyła się w przepięknej kaplicy przemyskiego seminarium, gdzie słowo Boże przygotowało nas do wyborów nowej pary krajowej (kończąca się 4 letnia kadencja). Ksiądz Adam Wodarczyk mówił miedzy innymi o ks. Franciszku Blachnickim, którego owocność życia promieniuje dziś na cały kościół. Ks. Franciszek nieustannie pytał Boga, co jest Jego wolą i modlił się by ta wola była mu objawiona.

Po Eucharystii w najstarszej polskiej sali teatralnej (na zamku) przystąpiliśmy do wyborów. Z racji na ilość kandydatów - 3 pary – i równomierny podział głosów, musiały odbyć się dwie tury tych wyborów, a ostatecznie nową parą krajową zostali BEATA I TOMASZ STRUŻANOWSCY.

 W Przemyślu organizatorzy zadbali również abyśmy mogli poznać piękno tego miasta, na jego trasach turystycznych. Zwiedzaliśmy więc miasto wieczorem wraz z przewodnikiem. Ten „pogodny wieczór” zakończyliśmy w katedrze przed wizerunkiem Matki Bożej Jackowej. Modlitwę wieczorną wraz z apelem Jasnogórskim poprowadził gospodarz miejsca ksiądz biskup Adama Szal. Tak umocnieni udaliśmy się na spoczynek, aby rano od jutrzni chwalić pana za jego wielkie dzieła i miłosierdzie.

W czasie podsumowania pracy Kręgu Centralnego, wysłuchaliśmy jak przebiegała czteroletnia kadencja ustępującej pary krajowej, jakie zrealizowali zamiary, w jak licznych spotkaniach uczestniczyli.

 obrady

 para_krajowa_nowa_ i_poprzednia

 W czasie ogłoszeń mieliśmy przyjemność zaproszenia na Ogólnopolski Opłatek DK do Warszawy, który odbędzie się w przyszłym roku na Bielanach.

Ostatnim punktem podsumowania była wspólna Eucharystia w Sanktuarium Maryjnym w Kalwarii Pacławskiej, gdzie przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej „słuchającej” (ma bowiem widoczne ucho) powierzaliśmy wszystkie nasze sprawy jako pary odpowiedzialne za DK. Podczas mszy nastąpiło także uroczyste przekazanie posług nowym parom diecezjalnym, filialnym a także parze krajowej. Ten rząd podchodzących do ołtarza napawał nas radością, że ruch żyje i że coraz to nowe małżeństwa włączają się w jego umacnianie i budowanie.

Beata i Jarosław Bernatowicz
para diecezjalna DK AW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności