cmentarz

 W niedzielę 26 września 2010 odbyło się spotkanie kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej (DK AW).

Spotkaliśmy się na cmentarzu przy grobie siostry Jadwigi, gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze i pomodliliśmy się. Następnie udaliśmy się do Sióstr Sacre Coeur, gdzie w salce rozpoczęliśmy spotkanie. Na spotkaniu kręgu diecezjalnego był obecny moderator diecezjalny DK AW ks. Andrzej Pawlak, doradca duchowy kręgów ks. Mieczysław Rzepecki, pary rejonowe oraz para diecezjalna.

 

 cmentarz2

Po dzieleniu się życiem z rejonów, modlitwie i dzieleniu się zobowiązaniami, był czas na temat formacyjny. Para diecezjalna Beata i Jarek Bernatowicz przybliżyli nam postać Siostry Jadwigi i jej słowa na temat modlitwy osobistej, „…jeśli nie będzie w naszym życiu modlitwy osobistej, to inne zobowiązania nie będą przynosić owoców dla naszego życia…” (na podstawie Listu DK nr 78 z 1998). Ks. Mieczysław natomiast opowiadał o osobistym doświadczeniu wielokrotnego uczestnictwa w rekolekcjach wraz z Siostrą Jadwigą.

Następnie nasz moderator ks. Andrzej przybliżył wszystkim temat roku formacyjnego „Słuchać Pana”. Jest to pierwszy etap przygotowujący nas do wielkiej ewangelizacji i głoszenia Chrystusa we współczesnym świecie. Aby iść i głosić Chrystusa musimy być zjednoczeni z Nim i Go słuchać. Ks. Andrzej przypomniał również o zbliżającej się 25 rocznicy śmierci ks. Wojciecha Danielskiego – drugiego, po ks. Franciszku Blachnickim, moderatora Ruchu Światło-Życie.

 krąg

W części formacyjnej podejmowany był również temat ostatniego Listu Kręgu Centralnego DK na rok formacyjny 2010/2011 (List DK 119), którego omówienie zaleca się również na spotkaniach kręgów macierzystych.

Po ogłoszeniach, błogosławieństwie księdza podziękowaliśmy siostrom za gościnę.

 

Dorota i Arek Elbert

para rejonowa Ursynów

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności