Drogie Pary Animatorskie i Małżeńskie Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej,
 
W związku z apelem, jaki skierował do wszystkich wiernych Papież Benedykt XVI, aby początek adwentu był czasem modlitwy Kościoła za każde poczynające się życie, my również zwracamy się do Was z prośbą. Niech modlitwa w sobotni wieczór rozpoczynający Adwent i nowy rok kościelny, łącząc się duchowo z Ojcem Świętym, będzie naszym świadectwem na rzecz cywilizacji życia i miłości.
 
Zwracamy się do Was z propozycją zaproponowania i zorganizowania w Waszych parafiach lokalnych w dniu 27 listopada po wieczornych Mszach Świętych adoracji w intencji poczynającego się życia.

Adoracja może mieć różny charakter w zależności od Waszych możliwości poprowadzenia (cisza, śpiewy, odczytanie fragmentów z encyklik papieży o życiu, odczytanie modlitwy przygotowanej przez Diakonię Życia naszej diecezji czy jeszcze inna dowolna forma). Najważniejsza jest intencja i trwanie z Jezusem, i o tym nie zapominajmy, podejmując to dzieło.
 
Adoracja taka powinna być dostępna dla całej parafii i dobrze, aby była ogłoszona w parafiach w niedzielę 21 listopada. W wielu parafiach są wspólnoty Ruchu Światło-Życie, zróbmy to wspólnie w ramach jedności ruchu.
 
Z listu informacyjnego – "... 27 listopada podczas liturgii rozpoczynającej Adwent – czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa – Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie modlitewne czuwanie w Bazylice św. Piotra na Watykanie w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Papież wzywa cały Kościół do przyłączenia się do tej modlitwy. Na polecenie Ojca Świętego do wszystkich biskupów i diecezji Kościoła katolickiego jest rozsyłany list z prośbą o podjęcie tej modlitwy i zorganizowanie podobnego czuwania modlitewnego u progu Adwentu we wszystkich kościołach lokalnych (...)".

w jedności Ducha Św.
 
Beata i Jarosław Bernatowicz
para diecezjalna DK AW
 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności