ORARWadowice wszyscy

Pierwszy tydzień ferii zimowych (13-19 lutego 2023r.) spędziliśmy w Wadowicach, przeżywając ORAR I⁰. Program czterodniowych rekolekcji rozłożony został na cały tydzień, co pozwoliło nam nie tylko zgłębić proponowane treści, ale również doświadczyć wspólnoty i wypocząć.

Nie ma lepszych rekolekcji na 50-lecie Domowego Kościoła niż ORAR I⁰- ich celem jest bowiem pogłębienie rozumienia istoty, celu, duchowości i metody naszej gałęzi Ruchu Światło- Życie. Pochylaliśmy się nad nimi w grupie 19 małżeństw, a wspierał nas ksiądz Rafał Dawidowicz. Ponieważ towarzyszyła nam niezwykle aktywna grupa 38 dzieci, przeżywanie rekolekcji byłoby niemożliwe bez naszej wspaniałej diakonii wychowawczej, którą stanowili: Kasia i Paweł Barejowie, Agnieszka Mędrek, Kasia Goljanek, Marcelina Greszta i Ania Kuch. Ich pracę wspomagała młodzież.

Poszczególne punkty programu ożywiały w nas pragnienie budowania relacji z Bogiem (poprzez modlitwę) i ze współmałżonkiem (poprzez zobowiązania DK). Doświadczyliśmy radości bycia w Domowym Kościele i zrozumieliśmy, jak piękny program naszego rozwoju duchowego wpisany jest w zobowiązania.

Dom Rekolekcyjny Karmelitów Bosych był miejscem, w którym dobrze było przeżywać te rekolekcje. Modlitewna atmosfera Karmelu i gościnne przyjęcie ojców karmelitów, a także rozpieszczające nas panie kucharki- wszystko to sprawiło, że do Wadowic chętnie wrócimy.

Ponieważ przeżywaliśmy nasz ORAR w Wadowicach, nie mogliśmy nie spotkać się z Karolem Wojtyłą. Wspólnotowo odwiedziliśmy Muzeum Dom Jana Pawła II, mieliśmy także okazję pomodlić się w kościele, w którym papież został ochrzczony. Nie mogło też zabraknąć wadowickich kremówek, które „ubogaciły” nasz dialog małżeński przeżywany w zorganizowanej przez animatorów kawiarence.

Innym ważnym spotkaniem była konferencja księdza Wojciecha Ignasiaka z Archidiecezji Katowickiej, który na nowo ukazał nam dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jako ofiarę z miłości do drugiego człowieka. Przedstawił nam też właściwą perspektywę angażowania się w służbę.

Wyjechaliśmy z rekolekcji ze świadomością, że nie można ograniczyć życia Nowego Człowieka do życia w Nowej Wspólnocie- ta wspólnota ma promieniować na cały świat. Wracamy do naszych rodzin, kręgów i parafii obdarowani. Te dary chcemy pomnażać. Wiemy, że nie zrobimy nic bez pogłębiania relacji z Bogiem w Namiocie Spotkania- i z postanowieniem dbania o tę relację wielu z nas opuściło Wadowice.

Dziękujemy naszym niezastąpionym animatorom: Asi i Tomkowi Bęzom, Małgosi i Tomkowi Lipińskim, Kasi i Markowi Korczyńskim oraz Magdzie i Rafałowi Skowrońskim. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę księdza Rafała Dawidowicza za wszystkie inspirujące wstępy. Wierzymy, że na dalszej drodze formacji w Domowym Kościele będą miały „ciąg dalszy”.

Chwała Panu!

Izabela i Ireneusz Gresztowie
para prowadząca

Świadectwa==>>

ORARWadowice33JLWO6582dzieci ciuchcia

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności