Murillo

Pokłon pasterzy (Bartolomé Esteban Murillo, źródło: Wikimedia)

"Błogosławiony lud, który umie się cieszyć i chodzi, Panie., w blasku Twojej obecności" Ps 89, 16

Narodzenie Jezusa Chrystusa w Betlejem to wydarzenie historyczne sprzed ponad 2000 lat. Narodzenie się Jezusa Chrystusa w naszym życiu, naszych rodzinach, kręgach to nasza nadzieja, ale także radość przyjęcia tego Jedynego w swoim rodzaju daru z Siebie. To radość, którą powinniśmy nieść światu pojmowanemu zarówno geograficznie, jak i naszemu najbliższemu otoczeniu: współpracownikom, sąsiadom, uchodźcom, nieznajomym...

Życzymy Wam, ale i sobie też by tej radości nie zmąciła żadna troska dnia codziennego, choroba, wątpliwość.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Kontynuując tę radość z narodzin Zbawiciela zapraszamy Was na coroczny Opłatek Domowego Kościoła w niedzielę 1.01.2023. Tradycją od kilku lat jest obecność naszego Arcypasterza ks. Kardynała Kazimierza Nycza oraz miejsce czyli Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach przy ulicy Gwintowej 3.

Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 15.30 Eucharystią pod przewodnictwem ks. Kardynała. Po Mszy św. podzielimy się opłatkiem i przejdziemy do Dolnego Kościoła, gdzie chcemy zaprosić rodziny m.in do quizu weryfikującego naszą wiedzę na temat 50. lat Domowego Kościoła w Polsce. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. W czasie spotkania będzie również można odebrać zaproszenia na Bal Domowego Kościoła.

Panów zapraszamy do asysty w czasie Eucharystii. Chętni do posługi zbierają się o godz. 14.45 w kaplicy przy zakrystii.

  Anna i Piotr Zadrożni                            Ks. Paweł Witkowski     

para diecezjalna DK AW                   moderator diecezjalny DKAW

                                   Ks. Marek Traczyk
                             moderator diecezjalny RŚŻ

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności