W niedzielę 1 stycznia 2023 r., w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, odbyło się spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej pod czułym okiem Maryi w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach przy ulicy Gwintowej 3.
Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią pod przewodnictwem Jego Eminencji kardynała Kazimierza Nycza. W homilii ks. Kardynał zwrócił uwagę, że w Nowy Rok wchodzimy z błogosławieństwem przez Święto Bożej Rodzicielki, a Słowo Boże z tego dnia mówi o Świętej Rodzinie z Nazaretu – wzorze do naśladowania dla nas wszystkich, gdyż bez ofiary i poświęcenia nie da się trwale budować prawdziwych wartości. Ksiądz Kardynał przypomniał ponadto o ważnej publikacji zmarłego w przeddzień naszego spotkania Benedykta XVI, w której pisał on (jeszcze jako Joseph Ratzinger) o wielu wspólnotach na świecie, a w szczególności o założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego Ruchu Światło-Życie, w których widział przyszłość Kościoła. Ksiądz Kardynał podkreślił też, że świętujący 50 lat istnienia Domowy Kościół jest źródłem światła i świadectwa w trudnym dla małżeństwa i rodziny czasie, a już szczególnie dla tych zagubionych w świecie źle pojmowanej wolności.
Po podzieleniu się opłatkiem zeszliśmy do Dolnego Kościoła, gdzie po agapie, za pośrednictwem internetowej aplikacji odbył się interaktywny quiz na temat RŚŻ pod znamienną nazwą „Stuknęła nam 50-tka”. Brało w nim udział prawie 50 rodzin. Konkurs był bardzo emocjonujący, a pytania wymagające sporej wiedzy o naszym Ruchu. W napięciu walki o punkty i zwycięstwo wytchnienia szukaliśmy we wspólnym kolędowaniu.
Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody: bon o wartości 1000 zł do wykorzystania na rekolekcje
formacyjne DK – za pierwsze miejsce, zaproszenie na Bal DK – za drugie miejsce, bon o wartości
500 zł do wykorzystania na rekolekcje formacyjne DK – za trzecie miejsce.
Właściwie wszyscy byli zwycięzcami, bo zabawa była przednia, a przy tym można się było sporo dowiedzieć o Ruchu, a także otrzymać piękny kalendarz ścienny na Nowy Rok, wydany specjalnie z okazji jubileuszu Domowego Kościoła.
Na koniec warto jeszcze podziękować wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie naszego spotkania, w szczególności:
- ks. Markowi Traczykowi – moderatorowi diecezjalnemu RŚŻ AW, ks. Pawłowi Witkowskiemu – moderatorowi diecezjalnemu DKAW, parze diecezjalnej – Annie i Piotrowi Zadrożnym – za całokształt,
- służbie ołtarza pod kierunkiem ceremoniarza Artura Sejdy – szczególnie za dzielną postawę w przywracaniu węgielków kadzielnicy,
-  diakonii muzycznej z podrejonu Kana za przepiękną oprawę muzyczną,
-  Maciejowi Banasiowi za prowadzenie teleturnieju i konferansjerkę, a także
- wszystkim innym, którzy posługiwali, a także wszystkim tym, którzy po prostu zechcieli przyjść i radośnie świętować we Wspólnocie DK.
Bogu niech będą dzięki za to piękne przeżycie!

Renata i Robert Sasin

MBL 4273JPGMBL 4271JPGMBL 4297JPGMBL 4323JPGMBL 4303JPGMBL 4304JPGMBL 4312JPGMBL 4328JPGMBL 4349JPGMBL 4371JPGMBL 4380JPGMBL 4393JPGMBL 4405JPG

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności