8 grudnia 2013 roku, kościół św. Anny w Wilanowie i Rejonowy Dzień Wspólnoty. Dla jednych była to kolejna okazja do wspólnej modlitwy i spotkania ze wspólnotami Ruchu Światło-Życie Rejonu Południowego. Dla innych było to wydarzenie szczególne − właśnie tego dnia zostali przyjęci do Domowego Kościoła. To członkowie czterech nowych kręgów (trzech z piaseczyńskiej Parafii Matki Bożej Różańcowej i jednego z Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym), które zakończyły etap pilotażu. Symboliczną wymowę miał fakt, że akt ten odbył się tuż po Mszy Świętej, rozpoczynającej Rekolekcje Ewangelizacyjne w goszczącej nas Parafii św. Anny w Wilanowie.

Zanim jednak spotkaliśmy się podczas Eucharystii, dzieliliśmy się tym, czym żyją ostatnio nasze wspólnoty i nasze parafie. „Dzielenie się” – to słowo najlepiej oddaje istotę i tego dnia, i naszego spotkania. Dzieliliśmy się Słowem Bożym, dzieliliśmy się swoimi świadectwami, a towarzyszący nam ks. Marcin Loretz, Moderator Rejonu Południowego, dzielił się podczas krótkiej katechezy swoją wiedzą i przemyśleniami. Wszystko to skłoniło obecnych do refleksji i rozważań na temat mocy Słowa Bożego i tego, jak ono działa w życiu każdego z nas...

Rejonowy Dzień Wspólnoty skończył się tradycyjną agapą. Wielkim uznaniem cieszyły się zwłaszcza sałatki, przygotowane przez Domowy Kościół. Było nie tylko smacznie, ale także wesoło i gwarnie. A nawet wyjątkowo gwarnie, bo – jak mówią zgodnie Iza i Jarek Baczyńscy, nasza para rejonowa – ten Rejonowy Dzień Wspólnoty zgromadził szczególnie wiele wspólnot Ruchu Światło-Życie. 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności