Ach, cóż to był za Bal!

Bal na sto par! (dokładnie 146 par i 6 kapłanów). Już 26-ty raz pary Domowego Kościoła bawiły się w sobotnią karnawałową noc. Kolory, przebrania, oryginalne kreacje to coś co lubimy najbardziej. W tym roku przypadł bal w formie przebieranej, to moja ulubiona forma. Po całym roku bycia poważnym i ułożonym w tę jedną noc mieliśmy możliwość ponieść się fantazji, bawić się kolorami i materiałami. Na parkiecie tańczyły obok siebie nie tylko pary w strojach wypożyczonych, wiele osób włożyło wysiłek, żeby samodzielnie skomponować ciekawą postać. Widzieliśmy pilotów, Egipcjan czy gangsterów a także bardzo kolorowe przebrania jak hipisi, Szkoci czy pszczółka i pszczelarz.

Ten bal był szczególny, ponieważ odbywał się w nowym miejscu. Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do pięknej sali w Strzeniówce, ale tym razem gościł nas hotel Groman w Sękocinie Starym. Piękna sala pomieściła wiele par. Nie zabrakło pysznego jedzenia, deserów, wybornej kawy i napojów bezalkoholowych. Również w nowym miejscu zabawę zagwarantował nam znany i ukochany zespół VERUS.

Tradycji stało się zadość i nie zabrakło loterii fantowej, prowadzonej w tym roku sprawnie przez Kasię i Andrzeja Sawickich. Była licytacja niesamowitych obrazów oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Spośród tak niesamowitych kreacji niełatwo było wybrać jedną parę. O wygranej przesądziły dwa głosy, to świadczy o niesamowitości przebrań. Wygrała para przebrana za śpiochów, którzy o tym, że idą na bal dowiedzieli się dopiero dzień przed jego rozpoczęciem. Jak sami o sobie powiedzieli – zaspali, a w związku z tym wybrali nocne a dokładniej pościelowe kreacje.

Bal nie odbyłby się bez zaangażowania Elżbiety i Grzegorza Kolasińskich, w tym roku przebranych za parę kolorowych klaunów, którzy od lat podejmują się (w tym roku po raz 21!) tej wspaniałej posługi. Cieszymy się, że w tym roku po trudach pandemii udało nam się ponownie wspólnie spotkać i bawić do białego rana. Co roku widzimy nowe twarze, chętnie za rok zobaczymy też Wasze.

Iwona i Artur Meller


MU7A2086 sMU7A2437 sMU7A2495 sMU7A2509 sMU7A2407 sMU7A2812 s

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności