ożkżywykościół.png

Rejonowy Dzień Wspólnoty rejonu

URSUS i PIASTÓW

15 października 2023 r.

KOŚCIÓŁ ŻYWY

Wspólnota Ludu Bożego

Parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

ul. Stanisława Wojciechowskiego 32; Ursus

Plan RDW :

14.00 - Zawiązanie Wspólnoty1

14.15 - Konferencja "Życie swoje oddałem za Kościół"

14.45 - Spotkania w grupkach

15.30 - Namiot Spotkania

15.50 - Przygotowanie do Eucharystii2

16.00 - Eucharystia

17.00 - Agapa

1 - od 13.50 – możliwość przekazania dzieci do Diakonii Wychowawczej

2 – 15.50 – odbieramy dzieci od Diakonii Wychowawczej

Informacje organizacyjne:

- Podczas RDW Diakonia Miłosierdzia przeprowadzi zbiórkę środków

higienicznych dla Domu Pomocy Społecznej w Niegowie

- Prosimy o zaproszenie swoich księży opiekunów kręgów,

- Zachęcamy do przyniesienia drobnostki na wspólną Agapę,

- Zapraszamy Panów do służby liturgicznej na Eucharystii (własne alby mile widziane)

– spotkanie Diakonii Liturgicznej godz. 13.40

- spotkanie Scholi – godz. 13.00

Kontakt do organizatorów:

- para rejonowa DK Rejon Piastów email: parapiastoTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- para rejonowa DK Rejon Ursus email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybory nowej pary rejonowej

Na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w dniu 3 września 2023 po trzech latach pracy, przekażemy posługę nowym animatorom Rejonu Piastów - Iwonie i Wojciechowi  Urniażom. 

To małżeństwo z parafii w Raszynie, gdzie 15 kwietnia odbyły się wybory przeprowadzone zgodnie z zasadami DK, w obecnoci Pary Diecezjalnej i Księdza Moderatora Rejonu Piastów. Decyzję par animatorskich poprzedziła Eucharystia i modlitwa o wrażliwe słuchanie Ducha Świętego. Kandydatami w tych wyborach byli także Magdalena i Bolesław Dawidowiczowie. 

Wojciech i Iwona są małżeństwem od 30 lat, mają czworo dorosłych już dzieci. W Domowym Kościele są od 2002 roku, przeszli formację duchową i m.in trzykrotnie uczestniczyli w rekolekcjach III st. i podejmowali tam wymagające posługi - byli m.in. animatorami polsko-ukraińskiego kręgu w Rzymie. Mają za sobą także ORAR I, II; ORDE, ORD, wielokrotnie byli uczestnikami rekolekcji ewangelizacyjnych oraz odbyli sesję o pilotowaniu. Dwukrotnie byli pilotami nowych kręgów. Teraz formują się w kręgu, w którym jest także ustępująca właśnie Para Diecezjalna - Anna i Piotr Zadrożni. 

Naszym następcom życzymy owocnej pracy i obiecujemy wsparcie oraz modlitwę! Adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pozostaje aktualny do kontaktu z nową Parą Rejonową, z pewnością niedługo animatorzy otrzymają kolejne dane kontaktowe. 

kapl

npa

Iwona i Wojciech Urniaż - nowa Para Rejonu Piastów

 

 

 

Wszystkim animatorom i kręgom Rejonu Piastów serdecznie dziękujemy za wsparcie i współpracę!

Za ten czas BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

Bożena i Artur Moczarscy 

spa

 

Zapraszamy na     
Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie
Rejonu Ursus i Piastów, który odbędzie się
niedzielę 23 kwietnia 2023 r.
w parafii św. Szczepana w Raszynie (Al. Krakowska 6, Raszyn)
 
Plan RDW:
*      12:30 - próba scholi - Dom Parafialny
*      14:20 – zawiązanie wspólnoty - Dom Parafialny
*      14:35 – konferencja ks. Andrzeja Persidoka (dzieci zapraszamy do Diakonii Wychowawczej) - Dom Parafialny
14:50 - toaleta i przejście do Dolnego Kościoła
*      15:10 – Namiot Spotkania (Łk 24 13,25 Droga do Emaus) - w Dolnym Kościele
*      15:30 – przygotowanie do Eucharystii
*      15:45 – Eucharystia
*       Po Eucharystii  spotkajmy się wszyscy na Agapie w kawiarence w Domu Parafialnym, będą pyszne pierogi w różnych smakach.
 
Spotkajmy się wszyscy, jesteśmy Wspólnotą!!!
 
Małe wspólnoty, tętniące życiem i budzące innych z duchowej drzemki, są nadzieją na ewangeliczną odnowę Kościoła - bp Damian Muskus.
Podczas RDW odbędzie się charytatywna zbiórka książek, tu znajdziecie więcej szczegółów...
 
Dzieci (od 3 lat) zapraszamy do Diakonii Wychowawczej.
 

Do służby panowie prosimy aby zgłosili się do: Maciej Sabała - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do scholi: Julia Korycka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
Iga i Maciek Banaś - para rejonowa Rejonu Ursus     
Bożena i Artur Moczarscy - para rejonowa Rejonu Piastów

Planujemy też rejonową, weekendową Oazę Modlitwy pod hasłem "Historie Miłosne w Biblii"  -  to wyjęte z opowieści biblijnych historie par małżeńskich, które - mimo odległości w czasie - mogą nauczyć wiele współczesne małżeństwa. Zapraszamy do twórczego spotkania ze Słowem Bożym, które ma moc zmieniać nasze życie.


Prowadzący (głoszący) to DDE czyli Diecezjalna DIakonia Ewangelizacji, małżeństwa: Anita i Adam Andrasiakowie (uczestniczyli w tworzeniu tych rekolekcji) oraz Ania i Paweł Kędziorowie i ks. Grzegorz Demczyszak.

Rekolekcje odbędą się w marcu przyszłego roku (czas Wielkiego Postu), w systemie STACJONARNYM, bez noclegu, ale z cateringiem, w jednej z parafii w Warszawie lub bliskiej okolicy - być może w Raszynie. Koszt nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych od osoby...
Który termin byłby dla chętnych z Waszych kręgów bardziej odpowiedni? Osoby, które odpowiedzą, będą miały PIERWSZEŃSTWO w zapisach! Prosimy o zaznaczenie preferowanej  opcji, można wybrać obie: 

 
 
 
 
 
 
 

 

Pan Bóg stracił do nas cierpliwość … i wysłał nas na rekolekcje.

Na swoje pierwsze rekolekcje wyjechałam jako studentka, czyli już stanowczo późna młodzież. Pamiętam mocne pragnienie, żeby kiedyś, z kimś swój związek budować właśnie tak – z Panem Bogiem, w Kościele, we wspólnocie. Nieobojętny był fakt, że jedno z takich „ruchowych” małżeństw przyczyniło się do niezłej rewolucji w moim życiu. Zaledwie 20 lat później (!!!), w sierpniu tego roku, z moim Mężem i naszymi dwoma przedszkolnymi chłopcami, wyjechaliśmy na  OR I st., do podlaskiego Ośrodka Caritas w Ptakach. Jak w wielu rodzinach – decyzja o wyjeździe na piętnastodniowe rekolekcje nie była łatwa. Tym mocniej dziękuję więc mojemu Mężowi, że podjął to wyzwanie razem ze mną. Choć jesteśmy w kręgu już kilka lat – wiem, że na tę „jedyneczkę” trzeba było poczekać. W naszym związku mamy zupełnie różne doświadczenie modlitwy, wspólnoty; do tego – niełatwe charaktery i swoje lata, przy krótkim stażu małżeńskim. Tymczasem na rekolekcje trzeba pojechać razem…

A potem wcale nie jest łatwo. Tacy różni – mniej lub bardziej rozmodleni, komunikatywni itp. mieszkamy z kilkunastoma innymi rodzinami; jemy razem, modlimy się razem, chorujemy – razem… Przedpołudnia pracowite wewnętrznie. Popołudnia - zewnętrznie, bo trzeba intensywnie wypełnić czas dzieciom, żeby jednak poczuły, że to wakacje z mamą i tatą. Pewnie, że przychodzi ci też do głowy: może jednak wrócić, odpuścić… Wtedy wkracza On, Pan Bóg. Podsuwa ci słowo, wspólnotę, która modli się z tobą i za ciebie, za was… Żeby nie zabrzmiało to zbyt ponuro - w tym wszystkim jest też oczywiście niesamowity czas na dziecięcą radość, budowanie bliskości, jedności, ładowanie akumulatorów…
Kiedy opowiadam znajomym o rekolekcyjnym rytmie dnia – jedni szybko zaczynają z zakłopotaniem uważnie oglądać czubki butów, inni wprost pukają się w głowę: „Tak załatwić sobie urlop?!”. Są i tacy , którzy patrzą z podziwem. A ja nie zamieniłabym tego czasu nawet na moje ukochane włóczenie się po górach (chyba, że kiedyś da się to pogodzić?). Ta wyczekana „jedyneczka” dała mi możliwość ponownego zakochania się w Panu Bogu, moim Mężu i Dzieciach, ale także – na nowo pokochania samej siebie. Dostaliśmy narzędzia do pracy nad sobą i ze sobą. Czy i jak będziemy z nich korzystać? Zapytajcie za jakiś czas.

A teraz garść wdzięczności. Dziękuję Panu Bogu, że „stracił do nas cierpliwość” i wysłał na rekolekcje. Dziękuję naszej przedobrej, rekolekcyjnej parze odpowiedzialnych z diecezji warszawsko – praskiej: Ewie i Arturowi Kwilińskim. Dziękuję księdzu Jarosławowi Bordiukowi, który poruszał nasze serca i głowy – a przy okazji, w rankingu naszych dzieci, przeskoczył nawet R. Lewandowskiego. Dziękuję naszym kręgowym animatorom: Ani i Andrzejowi oraz całej, niepowtarzalnej wspólnocie Rodzin. Na koniec – Mężu, raz jeszcze dziękuję Tobie.
Chwała Panu!

Kasia

 

 
 


Dziękujemy wszystkim, którzy zebrali się na rejonowym Dniu Wspólnoty i osobiście lub zdalnie uczestniczyli w spotkaniu kręgów DK rejonów Piastów i Ursus oraz wspólnot młodzieżowych w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Z powodu epidemii w Eucharystii mogły wziąć udział osobiście tylko delegacje poszczególnych kręgów, pozostali mieli dostęp do transmisji on-line, nie było Agapy a konferencja ks. bp. Michała Janochy dostępna była (i jest) tylko w internecie. Biskup Janocha poświęcił swoje rozważanie tematowi "Nowego Człowieka", który szuka w sobie obrazu i podobieństwa Boga. Ks. Paweł Korbin w homilii mówił o PRAWDZIE, jako kryterium naszego patrzenia na świat, a zwłaszcza na drugiego człowieka... Specjalna konferencja dla młodzieży nt. "Nowego Człowieka w wirtualnym świecie" jest dostępna na profilu https://www.facebook.com/oaza.warszawa/ . W tym swoim wirtualnym wymiarze RDJ wciąż trwa dlatego przypominamy tekst do Namiotu Spotkania z prośbą o modlitwę w intencji dobrego przeżycia Adwentu, czasu Świąt Bożego Narodzenia, Ruchu Światło-Życie i Kościoła w Polsce. Niech Maryja towarzyszy nam w pozamykanych teraz wieczernikach, byśmy z tym większą radością wyszli do świata z Dobrą Nowiną!

  • Tekst do Namiotu Spotkania: (Ef 1, 3-7)

    “Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym. W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski.”

 

 

 

 

Z modlitwą

Bożena i Artur Moczarscy,

para rejonowa DK

 

 Podrejon Piastów
 Lp. Krąg  opiekun duchowy parafia kręgu
1.  Piastów 1  ks. Jakub Pytlakowski  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
2.  Piastów 2  ks. Jan Konarski  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
3.  Piastów 3  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
4.  Piastów 4  ks. Grzegorz Nowaczek  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
 5.   Piastów 5  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
6.  Piastów 6  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
7.  Piastów 7  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
8.  MBCz  ks. Paweł Sokołowski  Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie
 Podrejon Michałowice
 Lp. Krąg  opiekun duchowy parafia kręgu
1.  Michałowice 1  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
2.  Michałowice 2  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
3.  Michałowice 3  ks. Paweł Korbin  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
4.  Michałowice 4  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
5.  Raszyn  ks. Grzegorz Pakowski  Św. Szczepana w Raszynie
6.  Rybie  ks. Dominik Koperski  Św. Barłomieja Apostoła w Rybiu
7.  Komorów 1  ks. Mieczysław Rzepecki  Narodzenia NMP w Komorowie
 8.   Komorów 2  o.Tomasz Szyszka SVD  Narodzenia NMP w Komorowie
9.  Sękocin  ks. Daraiusz Bartoszewicz  Św. Faustyny w Sękocinie

Rejon PIASTÓW obejmuje Kręgi Domowego Kościoła z obszaru dekanatów:

- pruszkowskiego: parafie w Piastowie, Pęcicach i Komorowie;

- raszyńskiego: parafie w Michałowicach-Opaczy, Dawidach, Raszynie, Rybiu i Sękocinie;

 

Para rejonowa - Bożena i Artur Moczarscy email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 Z radością informujemy, że 6 czerwca 2020 roku Animatorzy naszego rejonu, zebrani w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, wybrali nową parę rejonową. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez Moderatora rejonu księdza Pawła Korbina, podczas której dziękowaliśmy Bogu za wszystkie małżeństwa i kręgi naszego rejonu i prosiliśmy o wierność charyzmatowi Ruchu dla wszystkich jego członków oraz o światło Ducha Świętego, dla dokonania wyboru tej pary, która sprawować będzie posługę przez najbliższe trzy lata.

Po Mszy świętej para diecezjalna Ania i Piotr Zadrożni wraz z księdzem Moderatorem przeprowadzili wybory. Nową parą rejonową, na 3 letnią kadencję, zostali Bożena i Artur Moczarscy z kręgu przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie. Wszyscy modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, opiekę i prowadzenie dla Bożenki i Artura.

Was także prosimy i wspieranie ich posługi modlitwą. Bardzo serdecznie dziękujemy współkandydującym parom małżeńskim za odpowiedź na wołanie Pana „kogo mam posłać…”, za ich gotowość do wzięcia na siebie odpowiedzialności za formację małżeństw i kręgów w naszym rejonie, krótko mówiąc, za postawę diakonijną!

Dla porządku przypominamy, że tradycyjnie przekazanie posługi następuje podczas powakacyjnego Dnia Wspólnoty. Ufamy, że w tym roku, tradycyjnie we wrześniu, też tak się stanie.

Iwona i Wojtek Sabałowie
ustępująca para rejonowa rejonu Piastów

x. Paweł Korbin

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności